Матеріали лекцій

Освітній проект «Враховуй різницю»Освітній проект «Враховуй різницю»

У 5-ти східних областях України, серед яких Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Харківська і Луганська, стартує освітній проект для старшокласників під назвою «Враховуй різницю». В межах цього проекту школярам викладатимуть новий предмет – «Кроки до порозуміння», над його розробкою в даний час працюють експерти.Пілотний проект запускають у 500 школах східної України. Якщо він стане успішним, то буде реалізований і в інших областях нашої країни.Реалізовує проект громадська організація «Вчителі За Демократію та Партнерство» у межах проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
«Ідея проекту виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий поклик — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку», — розповідають сайту osvita.ua організатори проекту.
Викладаючи предмет «Кроки до порозуміння» вчителі розповідатимуть старшокласникам, як можна порозумітися в конфліктних ситуаціях, навчать поважати різні погляди на одну й ту ж саму ситуацію, правильно сприймати інформацію та вміти формулювати і відстоювати свою позицію в дискусіях.
Вчителі будуть підготовлені до нового предмету за допомогою безкоштовних тренінгів, де їм розкажуть методику викладання уроків. Усі навчальні матеріали у школи також будуть передані безкоштовно.
Коли проект буде завершено, для всіх шкіл, що прийняли у ньому участь, організатори влаштують всеукраїнський навчальний турнір-дебати, на якому команди позмагаються, хто краще засвоїв новий матеріал.Зміст та структура курсу "Кроки до порозуміння":Розділ I Спілкуйся:
1. Які помилки заважають спілкуванню.
2. Як порозумітись з іншими.
3. Як поводитись у ситуації конфлікту.
Розділ ІІ Інформаційне суспільство:
1. Як відрізнити факти від думок.
2. Як захиститись від маніпуляцій.
3. Що таке інформаційна війна.
Розділ ІІІ Враховуй різноманітність:
1. Різноманітність суспільства як ресурс.
2. Що нам заважає бути толерантними.
3. Як поєднати роз'єднані громади.
Розділ VІ Обговорюй:
1. Обговорення як інструмент порозуміння.
2. Що таке аргументована позиція.
3. Що таке дискусія.
4. Що таке дебати.
Чому варто приєднатися до проекту:Школа: стане учасницею важливого освітнього проекту, мета якого – об'єднати громади. Матеріали для вивчення нового предмету школам будуть надані безкоштовно.
Учителі: на дводенних тренінгах пройдуть безкоштовні навчання, де їм розкажуть про методику викладання предмету «Кроки до порозуміння». Крім того вчителі отримають універсальні інструменти та опанують нові інтерактивні технології для результативної роботи на будь-яких уроках;
Старшокласники: матимуть можливість навчатися критично мислити, правильно формулювати та відстоювати свою власну думку під час дискусій, а також сприймати думку інших людей. Після завершення навчання учні візьмуть учать у навчальному турнірі між школами-учасниками проекту «Враховуй різницю». Такий курс навчання буде корисний молоді не тільки в навчанні, а і у будь-яких інших життєвих ситуаціях.
Для того, щоб прийняти участь у проекті, школи мають зв'язатися з координаторами проекту або зареєструватися для участі у проекті протягом жовтня-грудня 2015 року.